• SEBERÍNIHO 9, BRATISLAVA
  • +421 911 862 444

FAQ

Priebeh dovozu

Postup je nasledujúci – podľa Vašich požiadaviek na typ, farbu, výbavu a iné detaily Vám budú zaslané ponuky na daný automobil. Keď sa rozhodnete pre konkrétne vozidlo, overujeme všetky informácie o vozidle podľa VIN čísla vozidla (históriu vozidla). V prípade, že sa rozhodnete pre vozidlo od nás, zašleme Vám objednávku, ktorá zahŕňa podmienky a popis vozidla a fakturu na zalohovú platbu. Túto zmluvu je potrebné pozorne prečítať, podpísať a zaslať spať e-mailom spat spolu s dokladom o uhrade zálohy. Nasledujúci deň, alebo po dohode s predajcom vyzdvihne vozido v Nemecku naša odťahová služba, ktorá je poistená+ šofér má kvalitnú meračku laku, ktorou skontroluje každý diel vozidla. Po dovoze automobilu na Slovensko sa spraví Kontrola originality a prihlásime vozidlo na slovenské ŠPZ. Pri preberaní vozidla si vozidlo prezriete, preveziete sa a doplácate zvyšnú sumu na účet spoločnosti alebo si vyberiete financovanie prostredníctvom leasingových spoločností. V prípade záujmu Vám vieme pripraviť výhodné podmienky leasingu, autoúveru aj poistenia vozidla. Potom Vám ostáva už len zaplatiť zákonné poistenie a prihlásiť ho vo svojom okrese na Dopravnom inšpektoráte. Podla dohody vieme prihlásit vozidlo aj priamo na Vás na základe plnej moci v mestách Bratislava, Trenčín, Žilina a Banská Bystrica.

Koľko trvá dovoz

Dovoz vozidla trvá 7 dní od objednania vozidla, resp. od prijatia 10% zálohovej platby.

Ako dovážame vozidlá

Vozidlá vozíme na poistenom odťahu, teda NIE po vlastnej osi.

Čo ak vozidlo nespĺňa moje požiadavky

Vozidlo musí podľa zálohovej zmluvy / objednávky spĺňať vizuálny a technický stav podľa fotografií a byť v dohodnutej výbave, technickom stave. V prípade, že vozidlo nespĺňa niektorú z podmienok dohodnutých v zmluve a nieje možné prípadnú závadu odstrániť na mieste, zákazník nieje povinný vozidlo prebrať a zálohová platba mu bude pripísaná na účet do 3 dní.

Čo ak sa vozidlo poškodí počas prevozu

V prípade, že sa vozidlo poškodí počas cesty- pád, havária atď. v závislosti od veľkosti škody sa so zákazníkom dohodneme na riešení. Buď vrátenie zálohovej platby do 3 dní alebo dovoz iného vozidlo, prípadne zľava na poškodené vozidlo.

Ako preverujete technický stav vozidla

V prvom rade podľa VIN čísla cez systém a následne náš mechanik pred naložením vozidla na mieste kontroluje technický stav + premeriava lak na celom vozdile meračkou laku.

Záruka na vozidlo

Väčšina nami dovážaných vozidiel je ešte v záruke od automobilky. Záruka plynie od prvého dňa prihlásenia, zvyčajne 2 roky. Niektoré vozidlá majú záruku priplatenú na 3-5 rokov od prvého prihlásenia, rovnako platnú v rámci celej Európskej únie. V prípade, že vozidlo už nieje v záruke od automobilky, platí od nás záruka na základe platného obchodného zákonníka 6 mesiacov od predaja. Túto záruku je možné uplatniť na skryté vady na vozidle.

Financovanie vozidla

Financovanie vozidla je možné prostredníctvom leasingu alebo úveru. Zákazník si môže vybrať svoju leasingovú spoločnosť alebo požiadať nás o ponuku sprostredkovanú cez našich partnerov. Podnikatelia/firmy uprednostňujú úvery. Vozidlo po splatení leasingu nesmie byt staršie ako 8 rokov, výška akontácie minimáne od 20%.

Zákazník nám pri objednaní zloží na bankový účet 10% zálohu a pri preberani vozidla dopláca do výšky zvolenej akontácie rovnako na účet. Doplatok do plnej kúpnej ceny vozidla nám uhrádza leasingová spoločnosť.